« Powrót do strony głównej

Wrzesień w Porcie Łódź będzie prawdziwą ucztą dla fanów muzyki i wszystkich zainteresowanych zjawiskami akustycznymi. 2 września w Porcie Łódź zadebiutuje w Polsce interaktywna wystawa „Play the Music”, która wprowadzi zwiedzających w niezwykły świat dźwięków. Na wystawie będzie można zobaczyć kultowe studio nagrań Abbey Road Studios, dowiedzieć się na jakiej zasadzie działa mikrofon i głośniki oraz zagrać stopami na pianinie XXL. Tajemniczy świat zjawisk akustycznych, dzięki którym skomponowano nasze ulubione piosenki przedstawi wystawa „Play the Music”, która przez cały wrzesień dostępna będzie bezpłatnie dla klientów Portu Łódź. Autorem ekspozycji jest Henry Lowe, który współpracował przy tworzeniu wystaw dla tak znanych instytucji, jak British Museum, Museum of Science w Chicago czy Natural History Museum w Londynie.

Czego będą mogli dowiedzieć się zwiedzający wystawę? Dzięki 25 eksponatom zobaczą m.in. jak przebiega transmisja i przetwarzanie dźwięku w uchu, począwszy od fal dźwiękowych do impulsu elektrycznego w mózgu. Goście będą mogli też publicznie zaprezentować swoje możliwości wokalne w kabinie prysznicowej, w której, jak wiadomo, wszystko brzmi lepiej. Jedną z niepowtarzalnych atrakcji będzie też unikatowa, niewidzialna harfa, na której podczas koncertów grał Jean Michael Jarre. Jeżeli zwiedzający będą chcieli sprawdzić swoje poczucie rytmu lub zagrać na pianinie stopami, nic nie będzie stało temu na przeszkodzie.

- Świat dźwięków jest niezwykle tajemniczy, dlatego też cieszymy się, że dzięki wystawie „Play the Music” goszczącej po raz pierwszy w Polsce możemy pokazać naszym klientom zarówno ciekawostki, jak i naukowe fakty dotyczące mechanizmu powstawania dźwięku. Jest to też niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia wyjątkowej lekcji fizyki, w czasie której uczniowie w niecodzienny sposób poznają prawa akustyki – mówi Emilia Lange Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź. - Mamy nadzieję, że z naszego zaproszenia skorzystają nauczyciele i uczniowie szkół z regionu łódzkiego oraz wszyscy mali, duzi i całkiem dorośli fani muzyki – dodaje.

O oprawę muzyczną wystawy zadba DJ Double:u, którego kunszt muzyczny będzie można podziwiać w pierwszym tygodniu września oraz we wszystkie weekendy miesiąca. Dodatkowo wszyscy zainteresowani tajemnicami pracy Dj’a będą samodzielnie mogli miksować i samplować utwory za mixerem DJ’a Double:u.

Wystawa „Play the Music”, zlokalizowana przy sklepie RTV EURO AGD, dostępna będzie bezpłatnie dla odwiedzających Port Łódź od 2 do 29 września