« Powrót do strony głównej

Firma PAIT Consulting ( Polish Tourism and Leisure Consulting),Marek Pisarski została zarejestrowana w 1997 r. Jej założycielem i właścicielem jest Marek Pisarski,  zawodowo związany z turystyką od 1985 r., a wcześniej praktykujący w studenckich organizacjach turystycznych i biurach podróży. Jest on absolwentem kierunku geografii i turyzmu na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył także Studium Menadżerskie MBA w programie Mini - MBA  i inne kursy oraz szkolenia zawodowe. Aktualnie działa pod nazwą handlową Marek Pisarski Imagineering.

IMG_1846 (2)Doświadczenie zawodowe Marka Pisarskiego Po ukończeniu studiów działał w różnych segmentach turystyki (biura podróży, inwestycje w zakresie bazy noclegowej, transport autokarowy, wydawnictwa turystyczne, działalność dydaktyczna). Pełnił m. in. funkcję doradcy ministra sportu i turystyki w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki, członka zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki S.A., dyrektora Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Holandii. Zarządzał Śląskim Wesołym Miasteczkiem i Kolejką Linową w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Marek Pisarski zarządzał Park Miniatur SA - interaktywnym prywatnym centrum nauki w Łodzi  i Areną laser games w Łodzi -największą areną laserowej w Polsce, jest autorem koncepcji programowej centrum nauki EC1 Zachód w Łodzi(projekt w realizacji) oraz parku edukacji i rozrywki "Rosenau-Zaginione Miasto" w Górach Opawskich. Jest współtwórcą Polskiej Organizacji Turystycznej.

PAIT Consulting opracował kilkanaście projektów parków i atrakcji tematycznych,zorganizował kilkadziesiąt wystaw i eventów tematycznych. Jest nawiększym organizatorem wystaw tematycznych w Polsce.

Szefem pionu kreatywnego w Pait Consulting jest Marian Zawalinski - znany scenograf filmowy, z 30.letnim dorobkiem w zakresie tworzenie scenografii m.in filmów: "Quo Vadis, Galerianki, Tajemnica Westerplatte.

Współpraca międzynarodowa i organizacje branżowe. PAIT Consulting współpracuje z firmami branży rozrywki i edukacji (ang. leisure industry), działającymi na całym świecie. Marek Pisarski jest członkiem Komitetu Organizacyjnego Tile (Trends in Leisure and Entertainment), współorganizatorem konferencji i warsztatów TILEZone w Polsce oraz współpracownikiem międzynarodowych pism branżowych. Jest współpracownikiem IAAPA (International Association of Amusement Parks and Attractions) - największej na świecie organizacji branżowej zrzeszającej parki rozrywki, atrakcje, producentów, firmy consultingowe i projektowe związane z przemysłem rozrywki oraz jako Park Miniatur SA członkiem ECSITE (European Network of Science Centres and Museuems). PAIT Consulting jest członkiem i założycielem Stowarzyszenia Polskich Atrakcji Turystycznych i Dziedzictwa Narodowego „Festiwal Polska”, a Marek Pisarski jest przewodniczącym zarządu Stowarzyszenia.

Nowy brand to Marek Pisarski Imagineering.